Tampodruk – technika druku, polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie i twardości, wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach. Przez dobranie odpowiedniej farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal.
Sitodruk – technika druku pozwalająca na zadrukowywanie dużych powierzchni. Wykorzystuje się w niej prostokątną ramę, zwykle aluminiową z napiętą na nią siatką (z nylonu, poliestru lub metalu) z szablonem. Szablon tworzy utwardzona warstwa światłoczuła, nie przepuszczająca farby, stanowiąca negatywowy obraz drukowanego wzoru.Sitodrukiem wykonuje się jedno lub wielokolorowe nadruki na: papierze, tekturze, foliach, płytach z tworzyw sztucznych, metalach, szkle(butelki), ceramice(kubki), oraz tekstyliach(koszulki).
Grawerowanie laserem – znakowanie laserem charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością. Grawerowanie nawet skomplikowanych wzorów trwa względnie krótko. Mała średnica wiązki laserowej (ok. 1 mikrometra) zapewnia precyzyjne odwzorowanie pożądanego rysunku nawet z zachowaniem odcieni szarości. Różnorodność możliwych do obróbki tą techniką materiałów daje dużo swobody w projektowaniu zdobnictwa artykułów reklamowych.
Termotransfer – znakowanie tą techniką polega na przenoszeniu nadruków przy pomocy pras termotransferowych ze specjalnego papieru na różnego rodzaju materiały, np. kubki, koszulki, czapeczki, długopisy itp. Technologia ta najlepiej sprawdza się przy niskich nakładach. Materiały powinny charakteryzować się odpornością termiczną.
Kalka ceramiczna – Metoda zdobienia głownie szkła, porcelany i porcelitu(kubki, szklanki, talerze).Kalkę ceramiczną wykonuje się w technice sitodruku pośredniego. Na papier będący nośnikiem nakładana jest farba. Po wyschnięciu papier naklejany jest na przedmiot, który następnie wypalany jest w temperaturze do 1000stC. Następuje wtedy bardzo trwale połączenie farby z powierzchnia przedmiotu.